Witaminy dla starszych psów

Przez on 26 lutego, 2020

Wraz z mijającymi latami, nasze zwierzęta domowe zaczynają podobnie jak ludzie potrzebować suplementacji niektórych witamin i minerałów pozwalających im zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Witaminy dla psa seniora to dobry wybór, aby nasz ulubieniec nie cierpiał z powodu bólu stawów, a jego organizm został we właściwy sposób wzmocniony. Jak wybrać właściwe preparaty będące suplementami diety, a także na jakie problemy zdrowotne warto zwrócić uwagę w przypadku starszych psów?

Rodzaje suplementów dla psów w starszym wieku

Jeżeli dbamy o dobrze zbilansowaną dietę dla naszego zwierzęcia, powinna ona mu dostarczyć wszystkich niezbędnych składników, aby przez długie lata zachował on zdrowie i dobre samopoczucie. W przypadku psów starszych konieczne jest jednak zazwyczaj dodatkowe suplementowanie diety. Ich organizm może bowiem wykazywać zwiększone zapotrzebowanie na niektóre witaminy czy minerały, których nie będziemy w stanie dostarczyć im nawet w najlepszym pożywieniu. U większości psów wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się takie problemy zdrowotne, jak zwyrodnienia stawów, otyłość czy niewydolność nerek. Witaminy dla psa seniora mogą znacznie poprawić jego stan, wpływając skutecznie na poprawę zdrowia i zmniejszenie bólu. Często polecanym preparatem dla właścicieli czworonogów mających problem z otyłością jest zestaw witamin z karnityną, ułatwiającą odchudzanie zwierzęcia i pozwalającą na zachowanie odpowiedniej sylwetki. Innego typu preparaty suplementujące dla psów w starszym wieku to zestawy poprawiające odporność czy funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego. Pamiętajmy, że każdy preparat suplementujący dietę psa warto skonsultować z jego weterynarzem, który może nam także pomóc w dobraniu odpowiednich zestawów wspomagających zdrowie zwierząt w podeszłym wieku – zestawy dostępne na: https://weterynaryjny.pl/dla-starszych-psow-c-2_16_110.html

Jakie rodzaje suplementów oferuje nasz sklep?

Wśród witamin i odżywek dla psów seniorów, jakie oferuje sklep Weterynaryjny.pl znajdują się zarówno środki z karnityną pozwalającą zwierzętom zachować odpowiednią wagę i sylwetkę, przez co znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia zwyrodnień stawów, jak i preparaty witaminowe zawierające odpowiednio dobrany zestaw składników wpływający na zachowanie zwierzęcia w dobrym zdrowiu przez długie lata. Oferowane suplementy diety dostępne są w postaci tabletek oraz płynów, które warto wybrać, jeśli zwierzę ma problemy z połykaniem twardych pigułek. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą suplementów dla psów seniorów w naszym sklepie i składania zamówień po konsultacji z weterynarzem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *