Niedrogie wakacje na Ukrainie

Przez on 19 marca, 2017

Odkąd tanie linie lotnicze pojawiły się w naszym kraju, Polacy zaczęli intensywnie podróżować po całej Europe. Współcześnie, wiele młodych osób decydując o kierunku najbliższej podróży, ma wielki problem z określeniem jednego miejsca. Jeżeli jednak pragniesz spędzić miły czas w ciekawym mieście, warto wybrać mniej konwencjonalna destynację. Z pewnością ciekawą opcją będzie Ukraina.

Nasi wschodni sąsiedzi ostatnimi czasy mieli pewne problemy terytorialne, jednak obecnie sytuacja jest już opanowana, dlatego można ze spokojem wybierać się na wycieczki na Ukrainę. Mało tego, tanie linie lotnicze również do tego kraju oferują ciekawe przeloty. Najlepiej kupić bilet bezpośrednio do Odessy, pięknego miasta usytuowanego nad samym morzem. Aby znaleźć bilet w najlepszej cenie, warto zarezerwować go na kilka miesięcy przed podróżą, wówczas zapłacimy nawet kilkakrotnie mniej. Dodatkowo oszczędzimy nieco pieniędzy, jeśli mądrze wybierzemy bagaż. Tani przewoźnicy w cenie biletu umożliwiają zabranie na pokład walizki średniej wielkości. Dlatego jeśli twoja podróż ma trwać jedynie tydzień, raczej nie powinieneś wykupować dodatkowego bagażu, może on bowiem podwoić cenę całego biletu.

Wczasy na pięknej Ukrainie

Jeżeli interesują cię wycieczki na Ukrainę a Odessa jest miejscem przeznaczenia, przyszykuj się na wiele wspaniałych atrakcji. Bowiem miasto to nie jest jedynie nadmorskim kurortem, to również miejsce o bardzo bogatej tradycji i wspaniałej architekturze. Znajdziemy tam budynki pochodzące z niemalże każdej epoki historycznej. Jeżeli cenisz sobie sztukę sakralna, powinieneś wybrać się na zwiedzanie okazałych cerkwi prawosławnych, których kilka znajdziesz w Odessie. Z kolei osoby lubiące malarstwo, powinny wybrać się do Muzeum prezentującego sztukę zachodniej oraz wschodniej Europy. Nawet osoby niezorientowane w temacie, będą znały wiele nazwisk prezentowanych tam autorów. W trakcie naszej wycieczki na Ukrainę chcemy oczywiście również wypocząć. W Odessie znajdziemy wiele plaż miejskich, które są bezpłatne dla turystów. Na wieczorny, romantyczny spacer we dwoje, można wybrać się do uroczego Ogrodu Pałacowego, na którego terenie znajdziemy ciekawe egzemplarze małej architektury. Na taką przechadzkę można również wybrać się na nadbrzeże, gdzie będziemy mogli podziwiać zjawiskową latarnię morską.

Jeżeli planujesz nadchodzące wakacje, powinieneś zastanowić się nad odwiedzeniem Ukrainy. Podróż ta bowiem będzie nie tylko bardzo interesująca, dodatkowo nie wyniesie nas dużo. Ceny w tym kraju są niższe niż w Polsce, a loty do Odessy można znaleźć po okazyjnej cenie, zawsze możesz wybrać się na Ukrainę z wycieczką autokarową, które realizowane są przez biuro podróży Kresy.com z wielu miast w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *