Niezawodna blacha trapezowa – dach jak nowy

Przez on 25 czerwca, 2019

Remontujesz dach i szukasz niezawodnego pokrycia dachowego? Zależy Ci na dobrej jakości materiale w dobrej cenie? Koniecznie sprawdź, dlaczego w tym przypadku najlepiej sprawdzi się blacha trapezowa. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu, wybierzesz właśnie ją. Co takiego ma w sobie? Sprawdźmy!

Blacha trapezowa – królowa dachów?

Czasy, kiedy na dachach domów pojawiały się dachówki lub gont, dawno minęły. Teraz zadaszenie musi być w miarę niedrogie i lekkie. Poza tym istotny jest czas. Jesteśmy coraz bardziej niecierpliwi, a to sprawia, że i domy chcemy budować jak najszybciej. Wtedy z pomocą przychodzi nam blacha trapezowa.

Jej instalacja to pestka, błyskawicznie montuje się ją na dachu i przede wszystkim, nie wymaga prac konserwacyjnych. Jeśli więc zależy Ci nie tylko na czasie, ale i na oszczędnościach, koniecznie sprawdź, jakie rodzaje blachy trapezowej mogą pojawić się na Twoim poszyciu dachowym. Dzięki naszym wskazówkom, blacha trapezowa przestanie być dla Ciebie tajemnicą.

Jakie są rodzaje blachy trapezowej?

Producenci posiadają coraz to większy asortyment pokryć dachowych z blachy trapezowej. Trudno zdecydować się na konkretny typ lub kolor. Barw poszycia z blachy także mamy pod dostatkiem, więc nawet największy koneser domowej kolorystyki znajdzie coś dla siebie. Jednak mimo wszystko, to typ blachy interesuje nas najbardziej. Poniżej znajdziesz wszystkie rodzaje, wraz z ich krótkim opisem.

  1. Blacha ocynkowana. Jest zabezpieczona specjalistyczną powłoką, którą dodatkowo można wzmocnić, poprzez pomalowanie blachy farbą do metalu.
  2. Blacha alucynkowa. Powłoka alucynkowa zapewnia blasze wysoka odporność na wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne w tym również na korozję. Wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością.
  3. Blacha z powłoką poliestrową. Najbardziej wzmocniona i zabezpieczona blacha trapezowa, dedykowana na dachy domów mieszkalnych. Jest odporna na wszystkie mechaniczne uszkodzenia, w tym również na warunki pogodowe i rdzewienie.

Finalnie może okazać się, że blacha trapezowa nie będzie pasować do stylu naszego domu lub jego bryły. Często też nie można sobie pozwolić na dany typ zadaszenia, przez kąty nachylenia więźby. W takiej sytuacji blachodachówka modułowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *