Zastosowanie otrębów konopnych

Przez on 24 października, 2017

Zgodnie z tytułem tekstu powiemy sobie na temat tego jak przedstawia się zastosowanie otrębów konopnych. Niemniej, zanim do tego przejdziemy warto podkreślić pewne fakty. Otręby konopne pozyskuje się z ekologicznie uprawianych ziaren konopi, nie ma jakichkolwiek wyjątków od tej zasady. Poza tym, jeśli ktoś mówi o tym, że otręby konopne to wyłącznie naturalne bogactwo błonnika, należy wytknąć błąd. Otręby konopne są naturalnym bogactwem błonnika oraz białka w jednym. Powiedzmy, że w ten sposób swego rodzaju wstęp jest już za nami i możemy przejść do sedna tekstu czyli tego jakie jest zastosowanie otrębów konopnych.

Otręby konopne – co możemy powiedzieć na temat zastosowania?

Otręby konopne mają doskonały wpływ na to jak działa nasz układ pokarmowy. Co za tym idzie – bez wątpienia warto włączyć otręby konopne do swojej diety. Jak już doskonale Państwo wiedzą – mowa o niezwykle bogatym źródle białka, ale warto też mieć na uwadze zawartość wszystkich materiałów, które są niezbędne do tego, aby organizm funkcjonował w sposób prawidłowy. W tym musimy mieć na uwadze żelaza, magnez, mangan, fosfor, cynk oraz witaminę B9. Nie sposób też nie wspomnieć przy tej okazji o tym, że otręby konopne są lekkostrawne i nie powodują wzdęć. Nie powiedzieliśmy jeszcze nic na temat układu nerwowego i bez wątpienia należy naprawić ten błąd. Otóż, jak być może niektórzy z Państwa wiedzą, kwasy Omega – 3 i omega – 6 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (pracy mózgu zresztą też). Oprócz tego, o czym sobie dotychczas powiedzieliśmy warto zwrócić uwagę na fakt, że nasiona konopi możemy znaleźć na półkach sklepowych znacznie częściej niż to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu. Jako ciekawostkę można podać też to, że nasiona konopi określane są jako superżywność. Ma to związek z kilkoma unikalnymi cechami, które korzystnie wpływają na to jak działa nasz organizm. Co prawda mówiliśmy już sobie o żywieniu, ale można jeszcze dodać pewne fakty. Otóż, nasiona konopne mają przełożenie na poprawę profilu lipidowego krwi i tym samym zmniejszenie ryzyka miażdżycy, zawału serca czy udaru. Nie trzeba chyba podkreślać jak poważna jest każda z tych spraw.

Kilka słów na temat nasion łuskanych i niełuskanych

Warto na koniec pochylić się jeszcze nad nasionami łuskanymi i niełuskanymi. Ma to związek z tym, że nasiona niełuskane cechują się znacznie większą ilością błonnika pokarmowego i węglowodanów. Koniecznie należy jednak spojrzeć na sprawę także z drugiej strony. Ma to związek z tym, że nasiona łuskane charakteryzują się znacznie większą zawartością białka i tłuszczów.

W ten sposób najpierw powiedzieliśmy sobie na temat zastosowania otrębów konopnych a później skupiliśmy się na samych nasionach konopi. Jeżeli temat ten miał przed Państwem jakiekolwiek tajemnice to tekst miał pomóc w pozbyciu się wszelkich niejasności. Nie wolno jednak przy tym zapominać, że każdy tekst jest wyłącznie swego rodzaju sugestią. Ostateczna decyzja zawsze należy do Państwa (łącznie z tym jak będą przedstawiać się konsekwencje).

Więcej o otrębach konopnych na https://www.straganzdrowia.pl/pl/p/Otreby-konopne-BIO-1kg/2232

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *