Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Przez on 26 czerwca, 2020

Niejedna osoba marzy o poprawieniu tego i owego w swoim wyglądzie. Mimo że dotyczy to różnych części ciała, najczęściej chodzi jednak o twarz.

Nic dziwnego, w końcu to twarz najbardziej odróżnia nas od innych osób, poniekąd stanowi naszą wizytówkę, a na dodatek niekoniecznie można pracować z nią ćwiczeniami w takim stopniu jak z ciałem.
Najczęstszym zabiegiem dotyczącym twarzy i faktycznie znacząco wpływającym na jej wygląd, a nie tylko poprawiającym cerę czy redukującym zaczerwienienia, jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą można zmienić. Istnieją też znacznie bardziej inwazyjne działania – chociażby dość popularna w wyższych sferach korekta nosa.
Jeżeli jednak nie chcemy decydować się na inwazyjną operację, ale zależy nam czy to poprawieniu konturów twarzy, czy jej poszczególnych elementów, dobrym wyjściem będzie wolumetria twarzy kwasem hialuronowym.

Czym jest wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Jest to zabieg, który nie wymaga nacinania skóry skalpelem, dzięki czemu nawet nie wymaga znieczulania, ale dla komfortu pacjenta i tak miejscowo się je podaje. Warto pamiętać, że taki zabieg może być wykonywany jedynie w gabinetach medycyny kosmetycznej, a przeprowadzać musi go wyspecjalizowany w tej dziedzinie lekarz.

Na czym polega wolumetria

Wolumetria polega na modelowaniu konturów twarzy oraz konkretnych jej elementów najczęściej poprzez wstrzykiwanie preparatów z kwasem hialuronowym, ale możliwe jest również użycie innych substancji. Wykorzystywany preparat zwiększa objętość tkanek miękkich, dzięki czemu pozwala podnieść skórę czoło, policzków, podbródka i żuchwy, a także uwydatnić kości policzkowe. Dodatkowo w ten sposób można również poprawić kształt nosa. Skutkiem tego zabiegu jest między innymi młodszy wygląd skóry, a efekty utrzymują się nawet do osiemnastu miesięcy.
Nie jest to zabieg inwazyjny, dzięki czemu już następnego dnia można wrócić do normalności – przez dwa-trzy dni możliwe jest odczuwanie bólu w miejscach nakłuć. Przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Jak szukać gabinetu medycyny estetycznej

Niezwykle łatwo znaleźć gabinety medycyny estetycznej, w których wykonywany jest ten zabieg. Wystarczy wyszukać w internecie nazwę z interesującym nas miastem, np: „wolumetria Wrocław„.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *