Szampony, a oliwki, czyli jak zadbać o włosy

Przez on 21 listopada, 2020

Kłopot z włosami może dotyczyć każdego – od najmłodszych, przez młodzież i ludzi w średnim wieku, aż po seniorów. Bardzo często oprócz fizycznego doświadczenia problemu, w parze idzie również dyskomfort psychiczny, którym jest świadomość, że nasze włosy nie są takie jak powinny. W takim wypadku pierwszym naturalnym ruchem, który możemy wykonać, jest sięgnięcie po odpowiedni środek, np. szampon do włosów przetłuszczających się, jeśli to stanowi problem, lub odżywki do włosów cienkich i delikatnych, jeśli doświadczamy łamania włosów.

Co może być problemem

Kłopotów, które możemy mieć z włosami jest wiele. Te najpowszechniejsze dotyczą:

– wypadania, łysienia lub łamliwości

– rozdwajających się końcówek

– swędzącej skóry głowy

– nadmiernego przetłuszczania

– starzenia się włosów

Jakie kosmetyki wybrać

Na początku musimy zrozumieć funkcje danych kosmetyków. Najpowszechniejszymi są oczywiście szampony i odżywki. Te pierwsze dotyczą mycia skóry głowy, jak i samych włosów. W ich składzie zawarte są, między innymi, substancje odżywcze, natłuszczające czy zapachowe. Na sklepowych półkach bardzo łatwo znaleźć produkt, który nas interesuje, ponieważ ten głównie dobieramy, do zastosowania, np. kiedy mamy problem z przetłuszczaniem, kupimy szampon do włosów przetłuszczających się.

 Z kolei odżywki to środki pielęgnacyjne. Pomagają odbudować strukturę włosa, ale mają też działanie prewencyjne, co oznacza, że chronią przed zniszczeniami. Na rynku obecnych jest wiele rodzajów, które dzielą się np. na formę wykorzystania:

– spłukiwane

– niespłukiwane

Innym kryterium doboru odżywki może być jej zastosowanie, czego przykładem mogą być:

odżywki do włosów cienkich i delikatnych           

– odżywki do włosów o średniej porowatości

Czynnikiem, z którym wygramy jest na pewno czas. Ten dotyka również nasze włosy. Pamiętajmy jednak, że skoro możemy, to warto o nie dbać, aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *