Depilacja laserowa – cechy, przebieg i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przez on 12 czerwca, 2020

Zabiegi medycyny estetycznej to coraz bardziej popularne działania dzięki, którym możliwa jest poprawa wyglądu, jak również komfortu i odbioru własnego ciała. Wśród najbardziej popularnych zabiegów znajduje się depilacja laserem. Na czym polega tego rodzaju terapia? W jakim celu jest wykonywana? Jakie urządzenia wykorzystywane są do tego rodzaju usuwania włosów?

Zabieg depilacji laserowej to działania, których efektem jest stałe usuwanie nadmiernego, nieestetycznego i niechcianego owłosienia. Terapia wykonywana jest na różne części ciała: pachy, twarz, nogi, okolice bikini, itp. Popularna metoda daje natychmiastowe i widoczne efekty, jednakże sam zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie.

Reklama: depilacja laserowa lightsheer Kraków – salon Sekrety Piękna

Na czym polega usuwanie włosów za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jak wykonywana jest depilacja laserowa lightsheer? Działania wykonywane za pomocą tego rodzaju urządzenia, możliwe są dzięki procesowi fototermolizy podczas, której mieszek włosowy wchłania produkowane światło, niszcząc swoją strukturę. Wytworzone ciepło niszczy włos od wewnątrz, powstrzymując jego wzrost.

Działania te wykonywane są w celu zmniejszenia i pozbycia się nadmiernego owłosienia. Do wykonania zabiegu warto odpowiednio się przygotować, a jednym z warunków udanej terapii jest ogolenie miejsc, które zostaną poddane działaniom.

Pomimo, iż zabieg jest bezpieczny warto zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań do wykonania działań z wykorzystaniem lasera. Są nimi m.in.:

– ciąża,

– aktywne infekcje skórne,

– okres karmienia piersią,

– bielactwo,

– padaczka,

– łuszczyca,

– skłonność do tworzenia się i rozrastania bliznowców,

– stan podczas terapii hormonalnej,

– wiele innych.

Warto również pamiętać o niekiedy występujących skutkach ubocznych zabiegu w postaci zaczerwienień, opuchlizny czy uczucia swędzenia. O skórę, która została poddana terapii warto również odpowiednio zadbać i ją pielęgnować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *