Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza

Przez on 8 sierpnia, 2021

Choć zaleca się regularne odwiedziny gabinetu stomatologicznego (2 razy w roku), wielu ludzi udaje się do dentysty wtedy, kiedy zaczyna im dokuczać ból dziąseł i zębów. Warto jednak starać się zmienić to zachowanie i postawić na profilaktykę. Pomaga w tym stomatologia zachowawcza, o której warto się więcej dowiedzieć.

Co to jest stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, zwana też ogólną, skupia się na prawidłowej higienie jamy ustnej. Najczęściej obejmuje ona leczenie różnego rodzaju ubytków. Stawia ona również na profilaktykę próchnicy zębów. Zadaniem stomatologa jest dbałość o jak najdłuższy czas życia zębów. Jego działania koncentrują się na wzmacnianiu ich struktury oraz uodparnianiu ich na działanie bakterii. Oczywiście w zakres stomatologii zachowawczej należy również włączyć psychoedukację. Pacjenci czasem nie wiedzą do końca, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, potrzebują wytycznych w kwestii pielęgnacji swojego uzębienia. Lekarz nie tylko powinien wyjaśniać wszystkie wątpliwości, ale służyć również radę.

Stomatologia zachowawcza – jaki gabinet wybrać

Jakość zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej uzależniony jest od doświadczenia dentystów, warunków pracy oraz sprzętu. Dlatego warto wybrać zaufany gabinet, gdzie można liczyć na wysokiej jakości usługę. Jako przykład wymienić można placówkę „Dentyści pod 1”, która znajduje się w Warszawie na ulicy Baboszewskiej. Specjaliści gabinetu wykonują każdą procedurą z najwyższą precyzją i starannością, wykorzystując do tego mikroskopy i lupy zabiegowe. Są także w stanie w mało inwazyjny sposób pozbyć się próchnicy. Gwarantuje to tzw. abrazja powietrza, która stanowi alternatywę dla klasycznego wiertła. Stomatolodzy zajmują się również fluoryzacją czy lakowaniem zębów u dzieci i młodzieży. Dentysta ma indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także instruuje go w kwestii profilaktyki i prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej, dzięki czemu takiej osobie łatwiej jest zadbać na co dzień o swoje zęby. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-zachowawcza/.

Stomatologia zachowawcza to filar całej dziedziny. Chodzi przecież przede wszystkim o to, aby zapobiegać niż leczyć. Regularne wizyty u dentysty sprawią, że zęby będą zdrowsze i odporniejsze na działanie bakterii. Mniejsze będzie również ryzyko leczenia kanałowego. Warto wybrać jeden gabinet, aby uczęszczać do niego na wizyty u stomatologa. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą udać się np. do gabinetu „Dentyści pod 1.”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *