Ochrona przeciwpożarowa – obowiązki w zakresie serwisu

Przez on 20 kwietnia, 2022

Poprzez ochronę przeciwpożarową należy rozumieć wszelkie działania, mające na celu zapobieganie przed zagrożeniem pożarowym. Każdy właściciel, pracodawca lub wynajmujący lokal jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo osób przebywających w danym budynku. A ponieważ sam nie posiada zwykle odpowiednich uprawnień, żeby zająć się tą kwestią – może skorzystać z profesjonalnej firmy, zajmującej się serwisem wszelkich urządzeń, mających na celu ostrzeganie przed pożarem.

Zakres obowiązków firmy serwisującej urządzenia przeciwpożarowe

Zgodnie z przepisami, każdy obiekt powinien przejść kontrolę ppoż w określonym czasie. Wszelkie systemy powiadamiające o zagrożeniu lub sprzęt gaśniczy musi być sprawny, by spełniać właściwie swoje zadanie. Firma ppoż Warszawa, posiadająca kwalifikacje do przeglądów, zajmuje się przede wszystkim:

• Przeglądami ppoż budynków
  • Zabezpieczeniem ppoż konstrukcji
  • Przeglądem systemu sygnalizacji pożaru
  • Przeglądem drzwi ppoż
  • Przeglądem oświetlenia awaryjnego
  • Przeglądem hydrantów
  • Opracowaniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego
  • Legalizacją gaśnic
  • Szkoleniami ppoż

Zapewnienie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, krótki czas reakcji serwisowej i dopasowanie oferty zachowując zgodność z obowiązującymi przepisami to cechy profesjonalnego zespołu, któremu warto powierzyć ochronę przeciwpożarową budynku.

Dlaczego kompleksowa ochrona przeciwpożarowa jest tak ważna

Zlecając wszystkie czynności jednej firmie mamy pewność, że budynek, którym zarządzamy jest właściwie zabezpieczony. Przy jakichkolwiek nieprawidłowościach zawsze jest możliwość wezwać serwis, by je wyeliminować. Kompleksowa ochrona przeciwpożarowa, którą nadzoruje jedna firma zapewnia całą dokumentację w jednym miejscu, a zaufanie do profesjonalnie świadczonych usług daje pewność, że wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Inspektorzy ochrony przeciwpożarowej posiadają doświadczenie i szeroką wiedzę, z którą mogą podzielić się z pracownikami danego obiektu podczas szkoleń.