Niezbędne narzędzia do gabinetu stomatologicznego

Przez on 7 sierpnia, 2021

Kompleksowe wyposażenie gabinetu dentystycznego najlepiej jest rozpocząć od przeprowadzenia dokładnej analizy procedur, jakie wykonywane są najczęściej, dzięki czemu łatwo można będzie określić, które narzędzia stomatologiczne są niezbędne. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup tych, które są uniwersalne oraz gotowych zestawów.

Jakie są podstawowe narzędzia stomatologiczne

Podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego są narzędzia diagnostyczne. Użytkowane są praktycznie podczas każdej wizyty, aby przeprowadzić podstawowe badania.

Zgłębnik stomatologiczny to najczęściej użytkowane narzędzie, które pozwalają sprawdzić powierzchnie zęba, wytrzymałość i szczelność wypełnienia oraz twardość zębiny. Do sprawdzenia wrażliwości zębów na bodźce wykorzystuje się trzon zgłębnika, którym opukuje się zęby. Zgłębniki dostępne są w różnych kształtach, takich jak prostokątne, sierpowe i rozwartokątne. Asortyment ten znajdziesz na: https://sklep.marrodent.pl/stomatologia/narzedzia.html

Kolejnym popularnym narzędziem stomatologicznym do diagnozy jest lusterko stomatologiczne. Najbardziej ekonomiczne i praktyczne w użyciu jest to z wymiennymi końcówkami oraz z uchwytem ośmiokątnym. Najlepsze są lusterka rodowane, które dają wyraźny i jasny obraz.

Jeszcze jednym niezbędnym akcesorium do diagnozy jest pęseta stomatologiczna. Jest ona najczęściej odgięta lub podwójnie odgięta ze specjalnymi nacięciami na końcach, które umożliwiają bardzo dokładne chwytanie małych przedmiotów, kulek waty czy tamponów.

Jakie jeszcze narzędzia stomatologiczne wykorzystuje dentysta

Dentysta w swojej pracy wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia stomatologiczne. Do usuwania kamienia nazębnego służą mu głównie kirety. Lekarz powinien mieć ich kilka różnych rodzajów, aby bez problemu mógł przystosować je do różnego położenia i kształtu zębów.

Jeśli chodzi o narzędzia do endodoncji, to najbardziej potrzebny jest ekskawator. Za jego pomocą można usunąć wypełnienie czasowe albo nadmiar podkładu. Stosuje się go również do usunięcia zmienionych przez próchnicę tkanek.

Natomiast w periodontologii, czyli przy leczeniu dziąseł i innych tkanek otaczających zęby wykorzystuje się takie narzędzia: skalery, periotomy, zgłębniki, sondy, noże do resekcji dziąsła, nożyczki mikrochirurgiczne czy igłotrzymacz mikrochirurgiczny.

Gdzie zamówić wysokiej jakości narzędzia do gabinetu stomatologicznego

Wysokiej jakości narzędzia diagnostyczne są niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Muszą one spełniać wiele wymagań zarówno pod względem jakości, jak i funkcjonalności. Takie akcesoria pomagają nie tylko w leczeniu uzębienia, ale również przy dolegliwościach jamy ustnej.

Specjalistyczne narzędzia stomatologiczne od najlepszych światowych i polskich producentów można znaleźć na stronie: Sklep.marrodent.pl. Dostępne w ofercie produkty pozwalają profesjonalnie wyposażyć każdy gabinet stomatologiczny i przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *