8 godzin przy biurku – jak dbać o mięśnie

Przez on 10 lipca, 2020

Praca biurowa to codzienność dla coraz większej liczby osób. Spędzamy przy biurku zazwyczaj osiem godzin, a po pracy najczęściej jesteśmy zbyt zmęczeni, aby poświęcić jeszcze czas na regularną aktywność fizyczną. Mało aktywny tryb życia powoduje, że zaczynamy cierpieć z powodu bólu karku, sztywnienia szyi, a co za tym idzie: problemów z kręgosłupem i innymi częściami układu stawowo-kostnego. Jak poradzić sobie z takimi problemami i bólami mięśni, aby zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.

Pomoc dla kręgosłupa

Jednym z produktów pozwalających zmniejszać bóle są masażery na kręgosłup Casada w formie mat nakładanych na fotele. Wygięty zgodnie z kształtem kręgosłupa mechanizm masujący pozwala na doskonałe dopasowanie się do ciała użytkownika, zapewniając mu w pełni lecznicze działanie. Każda z mat masujących kręgosłup posiada kilka różnych programów, a także możliwość zmiany ich intensywności. Użytkownik może więc samodzielnie zadecydować o tym, jakie partie kręgosłupa poddane zostaną masażowi, a także jak będzie on intensywny. Lecznicze działanie tego typu mat odczuwalne jest przy ich regularnym stosowaniu już po kilku dniach, skutecznie zapobiegając bólom pleców oraz zwyrodnieniom tych części kręgosłupa, które na skutek długiego siedzenia poddawane są zbyt dużemu obciążeniu.

Sposoby na sztywniejący kark

Okolice karku i szyi są szczególnie narażone na odczuwanie bólu i sztywnienie. To właśnie w tych partiach ciała potrafi kumulować się napięcie odczuwane przy codziennej pracy na skutek zmęczenia czy przewlekłego stresu. Mata masująca kark, czyli specjalnie wyprofilowana poduszka masująca zapewnia optymalny poziom relaksu dopasowanego w pełni do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można zamontować ją w zagłówku fotela, co umożliwia używanie jej nawet w trakcie wykonywanej pracy biurowej. Dodatkową funkcją, jaką można znaleźć w wielu matach masujących kark jest także ogrzewanie karku i szyi podczerwienią, co gwarantuje stymulację krążenia. Dzięki temu zapewniamy mięśniom komfort, obniżamy napięcie mięśniowe i je ogrzewamy, co zdecydowanie zmniejsza ich tendencje do sztywnienia i bolesność.

Masażery do innych partii ciała

Masażer domowy to urządzenie, które można wykorzystywać również do poprawiania stanu poszczególnych części ciała, jak stopy czy dłonie. Masażery ręczne pozwalają dotrzeć nawet w te partie ciała, które są trudniej dostępne czy wymagają szczególnej troski, jak w przypadku osób uprawiających aktywnie sport, które mogą borykać się z nadwyrężeniami i kontuzjami spowodowanymi przez treningi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *