Pomoc frankowiczom – na czym polega i dlaczego jest tak istotna

Przez on 21 stycznia, 2021

Kredyty we frankach w ostatnim czasie są bardzo częstym tematem, nie bez powodu – wiele osób przez ciągłe wzrosty kredytów popadło w bardzo poważne długi. Na szczęście obecnie istnieje wiele kancelarii, które są doświadczone w tego typu sprawach i mogą pomóc wygrać z bankiem.

NA CZYM POLEGA PROBLEM FRANKOWICZÓW?

           Problem dotyczący kredytów we frankach szwajcarskich tkwił w zapisach znajdujących się w umowie już od początku jej zwarcia. Zapisy dawały możliwość bankom do jednostronnego oraz dowolnego formułowania stosowanych kursów – mówiąc prościej bank mógł przeliczać kwotę kredytu oraz wysokość jego rat używając mierników niezwiązanych z kursem franka szwajcarskiego (CHF). W treści umowy nie były również zawarte informacje:

  • dotyczące kursu tabelarycznego m.in. jak jest on ustalany.
  • gdzie zostały opublikowane kursy.

Kredytobiorcy nie mieli możliwości przewidzenia jak będzie wyglądać ich zobowiązanie kredytowe, ponieważ bank w każdym dowolnym czasie mógł zmienić kurs według siebie.

JAK UNIEWAŻNIĆ KREDYT WE FRANKACH?

           Osoby posiadające kredyt we frankach mogą, a wręcz powinny się zgłosić o pomoc do kancelarii adwokackiej, która zajmuje się tego typu sprawami. Warto przytoczyć również informacje o tym, że banki w żaden sposób nie próbowały pomagać frankowiczom. Adwokat sprawdzi zapis umowy kredytowej i zweryfikuje czy są w niej potencjalne nieprawidłowości. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej także jest pomocna w tym temacie. Wejście na drogę sądową z bankiem oraz wygrana frankowicza pozwala na odfrankowienie kredytu, a nawet całkowite unieważnienie umowy kredytowej we frankach. Dlatego warto spróbować, ponieważ coraz więcej spraw ma pozytywne zakończenie dla frankowiczów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *