Pomoc frankowiczom – na czym polega i dlaczego jest tak istotna

Przez on 21 stycznia, 2021

Kredyty we frankach w ostatnim czasie są bardzo częstym tematem, nie bez powodu – wiele osób przez ciągłe wzrosty kredytów popadło w bardzo poważne długi. Na szczęście obecnie istnieje wiele kancelarii, które są doświadczone w tego typu sprawach i mogą pomóc wygrać z bankiem.

NA CZYM POLEGA PROBLEM FRANKOWICZÓW?

           Problem dotyczący kredytów we frankach szwajcarskich tkwił w zapisach znajdujących się w umowie już od początku jej zwarcia. Zapisy dawały możliwość bankom do jednostronnego oraz dowolnego formułowania stosowanych kursów – mówiąc prościej bank mógł przeliczać kwotę kredytu oraz wysokość jego rat używając mierników niezwiązanych z kursem franka szwajcarskiego (CHF). W treści umowy nie były również zawarte informacje:

  • dotyczące kursu tabelarycznego m.in. jak jest on ustalany.
  • gdzie zostały opublikowane kursy.

Kredytobiorcy nie mieli możliwości przewidzenia jak będzie wyglądać ich zobowiązanie kredytowe, ponieważ bank w każdym dowolnym czasie mógł zmienić kurs według siebie.

JAK UNIEWAŻNIĆ KREDYT WE FRANKACH?

           Osoby posiadające kredyt we frankach mogą, a wręcz powinny się zgłosić o pomoc do kancelarii adwokackiej, która zajmuje się tego typu sprawami. Warto przytoczyć również informacje o tym, że banki w żaden sposób nie próbowały pomagać frankowiczom. Adwokat sprawdzi zapis umowy kredytowej i zweryfikuje czy są w niej potencjalne nieprawidłowości. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej także jest pomocna w tym temacie. Wejście na drogę sądową z bankiem oraz wygrana frankowicza pozwala na odfrankowienie kredytu, a nawet całkowite unieważnienie umowy kredytowej we frankach. Dlatego warto spróbować, ponieważ coraz więcej spraw ma pozytywne zakończenie dla frankowiczów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *