Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty przy chorobie alkoholowej

Przez on 3 lipca, 2021

Według danych statystycznych w Polsce jest ok 600 tysięcy osób dotkniętych alkoholizmem. Jeszcze więcej tych, którzy alkoholu nadużywają. Zwykle ciężko dostrzec problem uzależnienia bliskim alkoholika, a jeszcze ciężej jest jemu samemu przyznać, że problem ten dotyczy właśnie jego. Złudna świadomość kontroli nad swoim życiem szczególnie dotkliwie przeszkadza w przyznaniu, że wcale nie jest się w stanie w każdej chwili przestać pić i więcej do tego nie wracać albo że tzw. picie „przy okazji” to nie jest uzależnienie.

W jakiej sytuacji i dokąd zwrócić się po pomoc w uzależnieniu od alkoholu

Kiedy w zasadzie nie ma dnia, żeby alkohol nie gościł w życiu, niezależnie od tego, czy jest to kieliszek wina, czy też niewinne piwo dla relaksu, jest to sygnał, że organizm przyzwyczaił się do napojów wysokoprocentowych i silnie się ich domaga. Wówczas jest to najlepszy czas, by zwrócić się o pomoc w wyjściu z nałogu. Z czasem uzależnienie przyczyni się do tego, że picie zacznie być priorytetem, a wszystkie zobowiązania zejdą na dalszy plan, co spowoduje kłopoty zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym.

Możliwości specjalistycznej pomocy w wyjściu z nałogu

Już samo zauważenie, że problem istnieje to pierwszy krok w jego pokonaniu. Wsparcie rodziny, odpowiednia motywacja i przede wszystkim szukanie pomocy w przychodni zajmującej się uzależnieniami w dużym stopniu przyczyni się do wygrania walki z tym podstępnym przeciwnikiem. Praktycznie w każdym mieście istnieją placówki, które dzięki farmakologicznemu leczeniu choroby alkoholowej są w stanie pomóc w wyjściu z nałogu. Gabinet Allkomedica Opole oferuje wszywkę alkoholową, dzięki której wyjście z nałogu staje się dużo łatwiejsze.

Od czego zacząć leczenie alkoholizmu

Każdy, kto chce zacząć nowe życie bez nałogu przede wszystkim powinien:

  • uświadomić sobie, że ma problem
  • wzbudzić w sobie chęć poddania się leczeniu
  • odstawić alkohol, najlepiej pod opieką lekarza
  • zmienić otoczenie, szczególnie tego, które nakłania do spożywania alkoholu
  • poddać się zabiegowi implantacji leku Disulfiram oraz odpowiedniej terapii

Leczenie alkoholizmu to długotrwały proces. Aby nie być osamotnionym w tej walce, warto oddać się w ręce fachowców. Obszerne informacje na temat pomocy wyjścia z uzależnienia dla osób z województwa opolskiego można uzyskać pod adresem  https://www.opole.alkomedica.pl/ lub dzwoniąc na infolinię, gdzie krok po kroku konsultanci wyjaśnią, na czym polega pomoc tej placówki i jak najszybciej zapiszą na termin wizyty u specjalisty.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *