Zespół czy DJ na wesele

Przez on 2 sierpnia, 2016

To pytanie zadaje sobie coraz więcej przyszłych młodych par, kto powinien bawić gości na ich weselu, czy ma być to tradycyjny zespół muzyczny czy coraz częściej wybierany DJ. Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista ale postaramy się przedstawić wszystkie za i przeciw.

Koszty

Wybierając zespół muzyczny musimy wziąć pod uwagę jego liczebność. Im większy skład tym wyższa cena. Zakładając, że chcielibyśmy aby muzyka była w 100% na żywo bez, żadnych podkładów i dyskietek powinniśmy liczyć pięcioosobowy skład, w tym przypadku ceny wahają się w granicach (w zależności od regionu) 2500 zł – 8000 zł. Oczywiście są również składy trzy, dwu, a nawet jednoosobowe koszty takich zespołów są często niższe (chodź nie zawsze) i wynoszą poniżej 2500 zł. Jednak wtedy powinniśmy się zastanowić, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby DJ na wesele Warszawa. Stolica przykładowo jest tym miastem gdzie ceny za oprawę muzyczną są jednymi z najwyższych w kraju, jednak i tak proporcja cen pomiędzy zespołem a DJ-em jest zachowana. Pamiętajmy również, że dodatkowym kosztem będzie wyżywienie, w przypadku DJ-a zapłacimy tak jak za pojedynczego gościa, wynajmując pełno osobowy zespół cena wzrośnie razy pięć. Kierując się wyłącznie jak najniższym kosztem przy wyborze oprawy muzycznej wybór jest stosunkowo prosty, DJ opłaca się najbardziej.

Repertuar

Nie wiedząc czemu przyjął się taki stereotyp, że zespoły weselne grają głównie muzykę staromodną, walczyki, polki, trochę starego disco polo, muzykę która zaspokoi głównie gusta starszej części publiczności, nie trafiając przy tym do młodzieży. DJ z kolei to muzyka klubowa, techno i współczesne disco polo. Zapewne kiedyś tak było, obecnie repertuar w obu przypadkach jest bardzo zróżnicowany, każdy zespół muzyczny dba o swoje interesy dlatego stara się spełniać oczekiwania każdej grupy wiekowej. Oczywiście jak to w życiu bywa znajdą się wyjątki, które potwierdzają regułę. W tej sytuacji wybór jest trudniejszy i to już kwestia własnych przemyśleń z przyszłą małżonką/małżonkiem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *