Jak działa program antywirusowy

Przez on 20 marca, 2021

O zaletach korzystania z programu antywirusowego słyszał chyba każdy. Poszczególne antywirusy mogą różnić się nieco sposobem i skutecznością działania, wszystkie jednak z założenia mają zwiększać nasze bezpieczeństwo w sieci. Na czym dokładnie polega praca tego oprogramowania? Za przykład posłużymy się antywirusami firmy Kaspersky.

Działanie programu antywirusowego

Program antywirusowy Kaspersky można zainstalować na komputerze PC i Mac lub urządzeniu z systemem Android. Na bieżąco przygląda się on odwiedzanym przez nas stronom i ściąganym plikom. Dzięki temu może on w odpowiednim momencie zablokować niebezpieczne treści. Program działa w tle i nie zakłóca pracy urządzenia. Powiadamia on jednak natychmiastowo o wykrytych zagrożeniach. Poza tym, urządzenia można regularnie skanować w poszukiwaniu wirusów. Ponieważ istnieją różne wersje antywirusa Kaspersky, funkcje programu mogą się różnić. Za każdym razem chroni on jednak przed wirusami, ransomware i innymi tego typu zagrożeniami.

Po który wariant antywirusa sięgnąć

Na stronie Kaspersky.pl można zapoznać się z dostępnym oprogramowaniem antywirusowym. Po pierwsze należy określić, czy system potrzebny jest nam na własny, czy na zawodowy użytek. Można skorzystać z pakietu podstawowego albo zdecydować się na dodatkowe funkcje jak blokada oprogramowania szpiegowskiego i narzędzi gromadzących dane, zapobieganie przechwytywaniu kamery, ukrywanie historii przeglądania, szyfrowanie płatności online czy przechowywanie haseł i ich synchronizacja. Dostępny jest również do wyboru tryb Safe Kids, który blokuje niewłaściwe treści i lokalizuje współrzędne GPS. Opcji jest wiele, każdy może więc znaleźć dla siebie taki antywirus, który najlepiej odpowiada jego potrzebom. Najlepiej wejść na stronę kaspersky.pl i samemu zapoznać się z ofertą. Wszystkie programy są nieustannie aktualizowane, aby reagować na coraz to nowsze zagrożenia w sieci. Jednocześnie antywirus nie spowalnia pracy urządzenia, jest też prosty w obsłudze. Śmiało korzystać mogą z niego osoby o niewielkiej wiedzy informatycznej.

Obok pytania jak „działa program antywirusowy?” wypada także zapytać, „czy działa skutecznie?”. Na rynku dostępnych jest wiele antywirusów, niektóre nawet za darmo – trzeba jednak mieć na uwadze, że zawsze jest to pakiet podstawowy. Warto sięgnąć po sprawdzony program, któremu można zaufać. Kaspersky to firma od lat zbierająca nagrody i wyróżnienia. Liczą się jednak czyny, dlatego na stronie można znaleźć testową wersję programu i wypróbować. Dla komputerów w domu jak i w pracy polecamy: https://www.kaspersky.pl/internet-security

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *