O przeszczepie brody słów kilka

Przez on 14 lutego, 2022

Przeszczep włosów jest najskuteczniejszą metodą terapii łysienia. Jednak oprócz ładnie wyglądającym, zdrowym i gęstym włosom na głowie, panowie coraz większą uwagę poświęcają także na zarost. Broda jest jednym z najważniejszych atrybutów męskości. Poza tym ważny jest też wygląd – modny i trendy. Moda na brodę panuje od kilku lat i wciąż ma się dobrze. Przy nieregularnym i rzadkim zaroście – przeszczep włosów na brodzie okazuje się skutecznym, a także rozwiązaniem.

Jak wykonuje się przeszczep brody

Chirurgia plastyczna zapewnia bezpieczne i naturalne metody uzupełnienia owłosienia. Jednym z najpopularniejszych sposobów zagęszczania włosów na brodzie jest metoda FUE, która polega na precyzyjnym pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z tyłu głowy. Zabieg ma charakter wyłącznie punktowy i praktycznie nie wiąże się z ryzykiem powstania blizn w miejscu pobrania włosów. Zabieg metodą FUE jest poleca się szczególnie mężczyznom, którzy noszą krótkie fryzury. Zaś panowie, którzy lubią długie włosy mogą skorzystać z metody STRIP. Tu konieczne jest pobranie znacznego wycinka owłosionej skóry, co niestety wiąże się z powstaniem podłużnej blizny w kształcie prostej linii w okolicach potylicy.

Jak w praktyce wygląda rekonstrukcja brody

Pierwszy etap zabiegu FUE polega na zaprojektowaniu nowego zarostu. Panowie mogą wybrać szeroki lub wąski zarost. Broda może być dostosowana do kształtu twarzy lub indywidualnych preferencji. Może to być sama bródka lub zarost na policzkach. Przeszczep brody obejmuje uzupełnienie brakujących włosów lub stanowi pełną rekonstrukcję zarostu. Włosy do przeszczepu pobierane są z tylnej części głowy – one są najsilniejsze i samoistnie nigdy nie wypadają. Dobrze utrzymują się na twarzy, nie powodując braków. Włosy pobiera się nad dolną linią włosów na potylicy. Nawet powstała blizna w tym miejscu jest niewidoczna i łatwa do zamaskowania. Podczas zabiegu można pobrać włosy także z dolnej części brody – podbródka oraz szyi. Dzieje się tak, gdy chcemy przesunąć zarost w górę policzków. Ten sposób pomaga zachować naturalny kolor, grubość oraz strukturę owłosienia, jaka jest na brodzie.

Efekty zabiegu przeszczepu brody

Przeszczep metodą FUE trwa od czterech do sześciu godzin, ale w następnym dniu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Skóra poddana przeszczepowi szybko się goi. Zazwyczaj nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Nie szkodzą jej też promienie UV. Zabiegi są w zasadzie bezbolesne. Końcowy efekt przeszczepu pojawia się dopiero po 6, a nawet 12 miesiącach, co jest uzależnione od tempa wzrostu owłosienia. Przeszczepia się bowiem nie włosy, a cebulki włosowe, więc włosy muszą urosnąć.

Warto więc zdecydować się na przeszczep włosów na brodzie w klinikach, które posiadają doświadczenie w wykonywaniu takich zabiegów. Jedną z nich jest San-Medical.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *