Materiał na poszetki

Przez on 28 lipca, 2016

Co to jest poszetka, nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Jednak to, z jakich materiałów powinna być wykonana dobra poszetka jest już znacznie szerszym tematem do omówienia. Dlatego też postanowiliśmy poświęcić mu nieco więcej miejsca w naszym artykule. Dobra poszetka to taka, która została wykonana z materiałów naturalnych. Do owych zalicza się jedwab, len, bawełna oraz wełna. Tanie poszetki, w cenie do 30 złotych powstają najczęściej z materiałów syntetycznych. Nie będziemy się nimi zajmować, gdyż poszetka z definicji jest wykonana z wysokogatunkowych włókien, do których syntetyki się nie zaliczają.

Poszetki z jedwabiu

Stanowią jedne z najdroższych poszetek dostępnych na rynku. Jedwab jest tkaniną bardzo kosztowną, stąd cena takich jedwabnych poszetek będzie wahała się w granicach od 70 do 120 złotych. Na powierzchni poszetki wydrukowany zostaje kolorowy wzór. Mimo wszystko, poszetki z jedwabiu nie są pozbawione wad (pomijając stosunkowo wysokie ceny). Jedwab jest tkaniną delikatną, co może utrudniać wykonanie skomplikowanych wzorów i układów z poszetki. Nadają się więc najlepiej do tego, aby układać z nich standardowe, proste kształty. Jeśli poszukujesz poszetki, która pozwoli zrealizować twoje fantazyjne pomysły, należy sięgnąć po te, które są wykonane z lnu.

Lniane poszetki są charakterystyczne w dotyku, sztywne, o chropowatej powierzchni. W tym jednak tkwi ich popularność. Materiał ten pozwala się dobrze formować i utrzymuje zadany kształt. Dlatego jeśli widzisz że poszetka jest ciekawie ułożona, w niecodzienne kształty, to jest niemal pewne że została wykonana z lnu. Lniane poszetki nie są tak drogie jak jedawabne, choć wybór wzorów może być w nich mniejszy. Ostatnim rodzajem opisywanych poszetek są te bawełniane. Lubiane przez wiele osób za przystępną cenę i miłą w dotyku fakturę, pozwalają tworzyć w miarę proste ułożenia. Trzeba pamiętać, że charakterystyczną cechą takich poszetek jest to, że bardzo szybko się mną i gniotą. Trzeba to brać pod uwagę i przed każdym wyjście dokładnie je wyprasować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *