Otyłość i niedowaga u dziecka

Przez on 27 września, 2017

Jedno jak i drugie zjawisko jest bardzo szkodliwe. Rodzice dzielą się na dwie grupy. Jedni uważają, że jeśli dziecko ma nadwagę to dobrze wygląda i jest zadbane i nie ma sensu tego zmieniać. Druga grupa to rodzice, którzy cieszą się, że ich dziecko wiele nie je, bo jest takie szczupłe i nie będzie przez to miało problemów z rówieśnikami. Niestety, ale jeśli jest czegoś i za dużo i za mało to nic dobrego z tego nie wyniknie. Trzeba, zatem znaleźć rozwiązanie, które daje najlepsze wyniki. Tylko dietetyk dla dzieci jest w stanie w takiej sytuacji nam pomóc. To osoba, która widziała w swoim życiu już bardzo wiele różnych przypadków. Nie jesteśmy w stanie zataić przed dietetykiem żadnych informacji, bo wykona badania i wszystko na nich będzie widoczne. Lepiej mówić jak wygląda sytuacja nawet, jeśli wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie.

Najczęstsze problemy żywieniowe

Jeśli my w domu jemy dużo i niezdrowo to naszego dziecka w żaden sposób nie przekonamy do zdrowego trybu życia. Może, jeśli będzie większe to samo do tego dojdzie, ale pokusa niezdrowego jedzenia w domu jest bardzo duża, a zatem prędzej czy później po nie sięgnie. Nie karmy dziecka czekoladkami i innymi wyrobami, które zawierają tak wiele cukru. Nie podawajmy soczków i napojów, które mają ogromne ilości cukru. To bardzo często błędy. U jednych takie niezdrowe jedzenie w postaci słodyczy prowadzi do otyłości, ale jest też grupa, która je tego bardzo dużo, ale nie tyje. Problem polega na tym, że dla tej drugiej grupy zjedzenie normalnego obiadu graniczy z cudem. Te dzieci jedzą tylko to, co bezwartościowe, a niestety, ale słodycze energii jeszcze nikomu nie dały. Mogą jedynie zniszczyć zęby i trzustkę. Dietetyk pomoże nie tylko dziecku, ale co ważne nauczy również rodziców jak postępować wybierając jedzenie. Wtedy wszyscy na tym bardzo dużo zyskamy i właśnie na tym powinno nam najbardziej zależeć. Zdrowie stracić jest bardzo łatwo, ale odzyskanie zajmuje dużo czasu, a często jest to niewykonalne.