Kreatywne zabawy z bibuły i krepiny dla dzieci

Przez on 5 sierpnia, 2021

Bibuła i krepina dla dzieci to jedne z bardziej popularnych materiałów papierniczych, dostępnych na rynku od wielu lat. Bardzo ciężko jest sobie wyobrazić wiele zabaw artystycznych, a tym samym i prac plastycznych bez wykorzystania tego typu rozwiązań. Pozytywnie wpływają nie tylko na rozwój zmysłów dziecka, ale także i na małą motorykę, integrację sensoryczną, wyobraźnię i kreatywność.

Ze względu na swoje cechy charakterystyczne, zarówno krepina, jak i bibuła dla dzieci, doskonale sprawdzi się podczas niejednej zabawy, dając tym samym wręcz nieograniczone możliwości pod względem ich zastosowania.

Warto jednak, aby na początku dzieci zapoznały się z materiałem poprzez jego oglądanie, dotykanie, rozwijanie, mięcie, czy też szeleszczenie. To wszystko pozwoli nieco bliżej poznać strukturę materiałów papierniczych, z których będą miały okazję korzystać podczas zaplanowanej przez opiekuna, nauczyciela lub rodzica zabawy. W końcu należy pamiętać, że krepiny i bibuły dla dzieci występują nie tylko w wielu wariantach kolorystycznych oraz formatach, gdzie to dostępne są w wersji gładkiej lub marszczonej. Na niektórych z nich umieszczane są również nietypowe i wyszukane wzory inspirowane m.in. motywami zwierzęcymi.

Podczas jakich prac i zabaw można korzystać z bibuły oraz krepiny dla dzieci

Krepina to doskonały materiał dla nieco starszych dzieci, który ze względu na swoją strukturę, doskonale sprawdzi się podczas wykonywania bardzo efektownych, papierowych witraży. Pozwala również na stworzenie wielu innych wyjątkowych rękodzieł w postaci różnego rodzaju kwiatków lub obrazków, które następnie mogą być wykorzystane do przyozdobienia domu, przedszkola lub szkoły. Krepinę można także wykorzystać przy dekoracyjnym pakowaniu prezentów, robienia dodatków karnawałowych oraz zdobienia różnego rodzaju koszyczków lub wieńców.

Z kolei bibuła może okazać się najlepszym wyborem w przypadku młodszych dzieci znajdujących się w grupie przedszkolnej bądź wczesnoszkolnej. Doskonale sprawdza się podczas zajęć plastycznych. Ze względu na swoją różnorodną barwę oraz szerokie możliwości, jest w stanie pobudzić wyobraźnię twórczą u niejednego, o ile nie każdego dziecka. Można ją wykorzystać m.in. do barwienia wody, po czym użyć ją tak powstałych farbek do malowania różnych obrazków. Na wcześniej posmarowanej klejem kartce lub kartonie, dzięki rwaniu i gnieceniu bibuły na małe kuleczki, możliwe jest przygotowanie wyjątkowego, oryginalnego i niepowtarzalnego kolażu. Dodatkowo ten materiał papierniczy pozwala również na wykonanie latawca, którym potem dzieci mogą się bawić na wietrze.

Szeroki wybór bibuły i krepiny dla dzieci znajdziesz w sklepie https://mojebambino.pl/1886/Bibula-krepina.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *