Kosmetyki bez chemii

Przez on 25 października, 2017

Jednym ze wspaniałych darów natury są olejki eteryczne, które mają różne zastosowania – nie tylko jako produkty zapachowe, ale również w roli pomocy dla zdrowia i samopoczucia. Bazą do produkcji olejków eterycznych są wyciągi naturalne. Decydując się na ich zakup nie sięgajmy po olejki zapachowe, które mogą mieć w sobie składniki syntetyczne jak na przykład pochodne ropy naftowej. Warto kupować olejki jedynie od sprawdzonych producentów – takich jak nasz sklep z naturalnymi kosmetykami Bodhi.

Jak kupować olejki eteryczne?

Żeby nie kupować olejków z chemicznymi dodatkami zawsze zapoznajmy się z ich składem. Prawdziwe olejki eteryczne mają w sobie jedynie naturalne wyciągi z roślin. Na etykiecie powinna widnieć botaniczna nazwa danej rośliny po łacinie, skład INCI oraz informacja o PZH i wpisie do Rejestru do Kosmetyków. Tylko kosmetyki bez chemii nadają się jako środek do bezpiecznej aromaterapii (na przykład do sauny lub do kąpieli) oraz do kontaktu ze skórą – podczas masażu lub robienia pielęgnacyjnych okładów.

Inne możliwości zastosowania

Olejki eteryczne mają bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko jako kosmetyki, lecz również jako nośniki zapachu oraz ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Świetnie nadają się do sprzątania i mycia, a także sprawdzają się jako leki na różne dolegliwości. Olejki eteryczne z mięty to świetne rozwiązanie na ból brzucha, trawienie oraz na polepszenie kondycji włosów. Natomiast te z cytrusów mają właściwości odtłuszczające oraz odświeżające. Możemy również sami tworzyć oryginalne mieszanki olejków. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich ma silne i bardzo złożone działanie, dlatego nie wolno przesadzać z większą ilością zapachów niż pięć różnych olejków jednocześnie. Stale poszukujmy nowych aromatów, tak by w końcu skomponować tę unikatową kompozycję. Kosmetyki bez chemii Bodhi mają w swojej ofercie mnóstwo rodzajów olejków przeznaczonych do aromaterapii – pomogą Ci oczyścić zarówno umysł, jak i ciało.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *