Porada: Jakie obrazy do sypialni

Przez on 3 stycznia, 2018
Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe w każdym domu czy mieszkaniu niezależnie od stylu w jakim zostały zaprojektowane. To właśnie w sypialni mamy poczuć komfort, swobodę i spokój po ciężkim dniu pracy. Jest to pomieszczenie mile kojarzone, najczęściej z odpoczynkiem, relaksem lub długim snem. Jakie więc dekoracje na ścianę wybrać do sypialni?

Obrazy do sypialni – jaki rodzaj dekoracji wybrać?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wbrew pozorom nie jest wcale rzeczą prostą. W dobie sklepów internetowych oferujących różnego typu dekoracje na ścianę, jak fototapety, wydruki na płótnie czy chociażby obrazy olejne, mamy do czynienia z tzw. problemem bogactwa wyboru. Nowoczesne mieszkania wymagają nowoczesnych rozwiązań. Sprawdzą się w nich więc zarówno obrazy olejne jak i drukowane (wydruki). Fototapety, nawet te najbardziej okazałe, to tylko chwilowy trend, który w dłuższej perspektywie z pewnością ustąpi miejsca sprawdzonym rozwiązaniom.

Jakie wymogi powinny spełniać dekoracje do sypialni ?

Zanim wybierzemy obrazy do sypialni powinniśmy nakreślić sobie, jakie są ich najważniejsze zadania. Pamiętajmy, że sypialnia jest przede wszystkim świątynią odpoczynku i relaksu, a więc miejscem, w którym powinniśmy regenerować swoje siły przed kolejnym ciężkim dniem. Jest to wnętrze nasycone harmonią, spokojem i relaksem – strefa naszego komfortu, w której z zasady czujemy się pewnie i bezpiecznie. To właśnie w sypialni nasze ciało i umysł podlegają procesowi odtworzenia, ukojenia zmysłów. Odpowiednio dobrane motywy do sypialni z pewnością wypełnią powyższe założenia.

Nowoczesne obrazy do sypialni czy klasyczne rozwiązania?

Wielu z nas ma problemy ze snem co wynika z różnego typu problemów. Stres w pracy robi swoje, podobnie jak stale wzrastające tempo życia. Z reguły obrazy do sypialni powinny mieć więc stonowane kolory, które nie powinny męczyć oczu przed snem. To bardzo ważna kwestia, coraz częściej dostrzegana także przez klientów. Czarno-białe akty wydają się tutaj idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla nowoczesnych, wykonanych w stylu minimalistycznych mieszkań czy loftów. Przestrzeń nad łóżkiem czy komodą to doskonałe miejsce do powieszenia obrazu. Sypialnie w stylu klasycznym możemy zaaranżować nieco odważniej. Interesującą propozycją w tym przypadku mogą być obrazy pejzaży, kwiatów lub zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszą się obrazy impresjonistyczne m.in Claude Monet, które wprawią nas w bardzo relaksujący wiosenno-letni klimat. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni obraz do sypialni, w połączeniu z intymnym nastrojem pozwolą nie rozbudzić Twoje zmysły i spędzić miłe chwile z ukochaną osobą, nie tylko podczas snu. Warto więc zadbać o to dekoracje w sypialni sprzyjały temu, aby takich chwil było możliwie najwięcej…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *