Lustra do przedpokoju – jakie formy są najpraktyczniejsze?

Przez on 19 marca, 2019

Rodzaje luster do przedpokoju i nie tylko…

Do tradycyjnych gadżetów w polskich mieszkaniach należy niewątpliwie lustro. Najczęściej umieszcza się je w przedpokoju, aby w każdej sytuacji, tuż przed wyjściem z domu móc się jeszcze ostatecznie przejrzeć w lustrze i nanieść ewentualne poprawki co do naszego wyglądu. Lustra w przedpokojach montujemy nie tylko po to, aby służyły nam w kwestii wyboru garderoby, ale także dla ogólnej ozdoby wnętrza. Jeśli mamy mały przedpokój, ale mimo to chcielibyśmy na jednej ze ścian zamontować lustro – nic nie stoi na przeszkodzie. Już najmniejsze formy lustrzane są w stanie ożywić nieco naszą prywatną przestrzeń. Lustra w drewnianych ramach, z owalną konstrukcją ładnie wyglądają tuż przy drewnianych wieszakach na odzież wierzchnią. Jeśli mamy do zagospodarowania dużą ścianę w przedpokoju, możemy pokusić się o bardziej rozbudowany projekt układu kilku luster, z których każde będzie tworzyło oddzielną płaszczyznę. Lustra do ściany mocowane być mogą specjalnymi śrubami, dzięki czemu cała konstrukcja zachowa stabilność.

Czytaj także: Jak funkcjonalnie urządzić przedpokój?

Lustra wiszące lub stojące

Jeśli z jednego lustra w całym domu korzysta kilka osób jednocześnie, można dla praktycznego rozwiązania postarać się o lustro w masywnej ramie, ale stojące, z możliwością zmieniania kąta ustawienia oraz położenia. Takie lustra są bardzo popularne wśród osób, które przed wyjściem z domu lubią obejrzeć się z każdej strony. Umieszczone są na szerokich stelażach, dzięki czemu łatwo zmienia się ich kąt ustawienia. Takie lustro możemy postawić w kącie przedpokoju, np. Tuż obok ławki, na której każdego dnia zakładamy buty. Lustra wiszące często mają ozdobne ramy, nawiązujące stylem do wybranych epok historycznych. To już propozycje do eleganckich domów, gdzie liczy się nie tylko użytkowość, ale także pomysłowość formy. Wiszące lustro z metalową ramą w stylu rokoko, z bogatymi zdobieniami nawiązującymi do natury, pamiętają jeszcze nasze mamy oraz babcie.

A może garderoba z lustrem?

Bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem  jest garderoba z lustrem, którą ustawimy w przedpokoju. Jest to doskonałe rozwiązanie do niedużego pomieszczenia, w którym nie ma już wolnej przestrzeni na ścianie aby zawiesić osobne lustro a tym bardziej aby postawić duże lustro stojące. Decydując się na garderobę otrzymujemy niewielki system mebli, w skład którego wchodzą najczęściej szafka na buty, wysoka i wąska szafa z drążkiem oraz panel z wieszaczkami. Lustro zwykle umiejscowione jest na froncie wysokiej szafki. Oczywiście kompozycje szafek są bardzo różne w zależności od wybranego modelu. Możemy wybrać garderoby w wersji z większą ilością szuflad zamiast szafki z drążkiem i wówczas lustro znajduje się w miejscu panelu z wieszakami. Na rynku jest naprawdę wiele modeli w przeróżnej kolorystyce i stylu, zarówno bardziej tradycyjnej jak i nowoczesnej. Garderoba w przedpokoju to także ułatwienie w utrzymaniu porządku w odzieży wierzchniej całej rodziny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *