Iniekcja krystaliczna – czym jest i jak się ją przeprowadza

Przez on 24 października, 2017

Szukając sprawdzonego sposobu na pozbycie się wilgoci wiele słyszymy o metodzie iniekcji krystalicznej. Czy rzeczywiści jest ona godna polecenia? Nasza firma Iniekcja Krystaliczna, będącą specjalistą w stosowaniu tejże metody, może potwierdzić jej wysoką skuteczność. Na przestrzeni lat naszego działania wielokrotnie zaskakiwało nas, jak dobre efekty daje zastosowanie tej metody. Tym bardziej, że jest to nie tylko proste, ale również przyjazne dla środowiska – w iniekcji krystalicznej stosuje się naturalne minerały, które zostały dodatkowo wyprodukowane w Polsce. Wszystko dzięki temu, że ta metoda wykorzystuje zjawisko tzw. samoorganizacji kryształów, które pod wpływem wody zaczynają tworzyć zwartą masę o właściwościach uszczelniających. Wypełnia ona kapilary materiałów budowlanych, dzięki czemu powstaje bariera przeciwwilgociowa.

Bezterminowa ochrona przed wilgocią

Iniekcja krystaliczna to izolacja przeciwwilgociowa, która zostanie z nami na lata. Za jej trwałość odpowiada oczywiście wykonanie – korzystanie z iniekcji krystalicznej jest dostępne tylko dla przedsiębiorstw, które posiadają patent. Jednym z nich jest nasza firma, Iniekcja Krystaliczna, która przez lata swej działalności zrealizowała szereg zleceń na takie instalacje. Korzystaliśmy z metody iniekcji krystalicznej zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i zabytkowych – wszędzie dawała ona tak samo pozytywne rezultaty.

Jakie są etapy naszej pracy?

Iniekcja krystaliczna służy jako izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, budynków oraz ścian. Na początku musimy wykonać w danej konstrukcji odpowiednie otwory iniekcyjne – najlepiej co 10 centymetrów. Robi się je w jednej linii, po czym wprowadza przez nie wodę. Po minięciu około trzydziestu minut do otworu wlewa się preparat złożony z aktywatora mineralnego oraz cementu. Poziom preparatu musi być cyklicznie uzupełniany przez okres ok. 48-miu godzin. Po tym czasie należy wygładzić powierzchnię za pomocą zaprawy. Pierwsze efekty zastosowania tej metody są widoczne po około tygodniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *