Biała komoda – do salonu i sypialni

Przez on 28 listopada, 2019

Żadna sypialnia nie jest kompletna bez ładnej komody, która zawiera starannie złożone ubrania i schowane poza zasięgiem wzroku. Natomiast komody do salonu oprócz funkcji przechowywania dodaje wnętrzu charakteru. Ten mebel ma być nie tylko praktyczny, ale również stanowić atrakcyjny element stylizacyjny. Jest kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Odpowiedni rozmiar

W większości komody są szerokie i niskie, ale nie wszystkie są tego samego rozmiaru. Kupując nową komodę, zastanówmy się, ile miejsca mamy w sypialni lub salonie i ile ubrań, lub rzeczy potrzebujemy w nim schować. Małe komody często mają od trzech do sześciu szuflad i mogą idealnie pasować do mniejszej przestrzeni. Duże komody z szufladami mogą mieć ich aż dziesięć i są dobre, gdy szukamy eleganckiego, praktycznego sposobu na wypełnienie dużego salonu.

Wybierzmy krótki lub mały kredens, jeśli planujemy lustro na górze mebla. Umieszczenie pasującego lustra na komodzie lub zamontowanie dekoracyjnego lustra na ścianie za komodą optycznie powiększy przestrzeń. Niskie komody RTV doskonale nadają się do sprzętu elektronicznego. Na półkach zmieści się np. dekoder z konsolą, a górny blat jest doskonałym miejscem na telewizor.

Natomiast w sypialni, mała komoda może pełnić funkcję stolika nocnego. Pamiętajmy, aby zmierzyć wysokość łóżka w porównaniu do wysokości komody, aby upewnić się, że jest funkcjonalna i nie wygląda przytłaczająco.

Wybierzmy wysoką komodę, jeśli mamy mało miejsca. Można je stosować na niewygodnych, niezbyt szerokich ścianach sypialni, w pobliżu drzwi, między oknami, a nawet w rogach. Jeśli szukamy symetrii, para wysokich kredensów, po jednej z każdej strony sypialni, równoważy wizualną wagę w pokoju. Rozstawienie komody po obu stronach sypialni daje mieszkańcom dużo miejsca na przygotowanie się rano bez potykania się o siebie.

Kolor komody

Teraz, gdy określiliśmy praktyczne szczegóły, takich jak rozmiar, skierujmy swoją uwagę na zabawną część – styl komody.

Niezależnie od motywu i ogólnej kolorystyki domu, duży wybór w sklepie pozwala znaleźć komodę, która do nich pasuje. W końcu kredensy są dostępne we wszystkich odcieniach, od białego, beżowego lub szarego po drewno wiśniowe, lub czarne.

Podczas gdy biały może wydawać się nijakim kolorem dla niektórych, nie można zauważyć, że jego popularność wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Biel jest jasna, neutralna i pasuje do wszystkich innych kolorów. Może dlatego jest to tak dobry kolor np. do sypialni. Biała komoda jest zawsze klasyczna. W przestrzeni dostosowanej do relaksacji i odpoczynku biała komoda połysk stanowi idealną bazę kolorystyczną.

Styl komody

Nie każda szafka nocna pasuje do każdego łóżka i nie każda komoda pasuje do każdej szafki nocnej, więc jak wybrać odpowiednie elementy? Aby stworzyć niestandardowy wygląd o wysokim kontraście, wybierzmy stolik nocny lub komodę, który ma zupełnie inny styl niż łóżko. Na przykład, jeśli mamy nowoczesne łóżko, wypróbujmy rustykalny stolik albo komodę. Odwrotnie, jeśli mamy tradycyjne łóżko, wybierzmy nowoczesne meble jak chromowany stolik nocny lub komoda biała lakierowana. Aby uzyskać mniej dramatyczny wygląd, użyj mebli w tym samym stylu, ale użyj różnych tekstur lub kolorów. Na przykład, jeśli masz łóżko w stylu wiejskim, szafki nocne w stylu wiejskim pomaluj na inny kolor niż łóżko.

Gdy znajdziemy komody w odpowiednim kolorze, poszukajmy unikalnych detali, które sprawią, że będzie to idealna opcja do salonu lub sypiali. Mogą to być zarówno nowoczesne metalowe uchwyty, jak i ręcznie rzeźbione drewniane gałki, ozdobne listwy lub zwężane nogi. Meble lub łóżko mogą być dostosowane do oświetlenia, ram okiennych, obrazów lub dywanu w pokoju. Na przykład biała komoda do sypialni może mieć mosiężne detale, gdy mamy mosiężny żyrandol i lampkę w tej kolorystyce. Mogą to być drobne szczegóły, ale naprawdę wpływają na ogólny wygląd i styl komody!

Dowiedz się więcej na http://sklep.akord.net.pl/11-biala-komoda

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *