Pożyczka? nie bój się jej, ale bądź rozsądny

Przez on 19 września, 2017

Potrzebujesz gotówki? Dobra pożyczka pod zastaw nieruchomości z całą pewnością Ci się spodoba! Koniecznie sprawdź, co firmy w Twojej okolicy Ci oferują i wybierz najlepsza propozycję dla siebie!

Dokumenty, które należy zgromadzić

To zupełnie normalne i oczywiste, że należy zgromadzić pewną ilość dokumentów. Żaden bank, żadna poważna instytucja finansowa nie przyzna żadnego kredytu czy pożyczki bez potwierdzenia, że jesteś właścicielem nieruchomości. Dlatego dane o Tobie i o nieruchomości muszą zostać odpowiednio zweryfikowane. W tym celu potrzebny jest oczywiście jakiś dokument potwierdzający Twoja tożsamość. Jest to rzecz jak najbardziej normalna. Po drugie, jeżeli interesuje Cię pożyczka pod zastaw nieruchomości, dokumentami koniecznymi będą akty własności. Możemy przedstawić zarówno akty własności nabycia nieruchomości, pod której zastaw chcemy wziąć pożyczkę, albo też inny dokument, który w jakikolwiek sposób potwierdza, ze jesteśmy właścicielami konkretnej nieruchomości: działek, domu czy też mieszkania. Często firmy, które udzielają pożyczki pod zastaw, chcą również zdjęcia nieruchomości. Przy większej liczbie nieruchomości, w tym nieruchomości z zabudowaniami, pożyczkobiorcy proszeni są również o przedstawienie wypisów i wyrysów z mapy ewidencyjnej. Wszystkie te formalności można załatwić w bardzo krótkim czasie.

Podpisanie umowy

Kolejnym naturalnym etapem, kiedy interesuje nad pożyczka pod zastaw nieruchomości, jest podpisanie umowy. Jest to oczywiście konieczne wraz z wypełnieniem wszystkim ważnych informacji. Zanim jednak podejmiesz ten krok, musisz bardzo dokładnie przeanalizować całą umowę. Jeżeli jakiegokolwiek punkt jest niejasny, musisz poprosić o to, aby został wyjaśniony. Pamiętaj, aby nigdy nie podpisywać czegoś, czego nie rozumiesz, każdy pracownik firmy czy instytucji finansowej ma obowiązek dokładnego wytłumaczenia niejasnych kwestii. Nie spiesz się. Nawet jeżeli pieniądze są Ci potrzebne natychmiast, z pewnością lepiej spędzić kilka minut dłużej nad umową, ale mieć pewność, ze jest ona bezpiecznie zawarta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *