Planowanie oraz optymalizacja działań marketingowych

Przez on 14 sierpnia, 2021

Jeśli interesuje nas w pełni profesjonalne planowanie oraz optymalizacja działań marketingowych to trzeba będzie się zagłębić w wiedzę, którą znajdziemy w Internecie. Na pierwszym miejscu będzie coś takiego jak lejek sprzedażowy, który z tym jest związany. Bardzo ważny jest kontakt z klientem, ale nie można być zbyt nachalnym. To może spowodować, że klient nie będzie chciał nawet wysłuchać naszej oferty. Nasza praca zakończy się wtedy porażką.

Jak widzi nas nowy klient

Na pewno nie będzie nam udał i to jest normalne. W dzisiejszych czasach mało, kiedy nowopoznanym osobom się ufa, dlatego trzeba na to zwracać uwagę.  Nawet, jeśli klient już wie, czym się zajmujemy i co mu oferujemy to nadal jego zaufanie jest bardzo małe i na to trzeba będzie zapracować. Nie osiąga się tego od razu. Dopiero po pewnym czasie klient zaczyna nas darzyć sympatią i to już jest krok we właściwą stronę.  Jeśli ktoś nas lubi to może nam zaufać i właśnie o to w tym wszystkim chodzi.  Lejek sprzedażowy to właśnie przeprowadzenie klienta przez wszystkie te etapy. Trzeba wiedzieć jak to robić, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Jeśli klient nam ufa to na pewno będzie o wiele bardziej zainteresowany produktem, który dla niego przygotowaliśmy i właśnie, dlatego warto tę całą pracę wykonać. 

Etapy lejka sprzedażowego

Są dwa etapy

  • lejek szeroki,
  • lejek wąski.

Oba lejki różnią się strategią, jaką się wykorzystuje do tego, aby pozyskać klienta. W przypadku lejka szerokiego stawiamy na to, aby tych klientów było jak najwięcej.  Nasza świadomość z tego, że wiele osób nie zakupi produktu, który oferujemy sprawia, że chcemy mieć tych osób bardzo dużo. Wtedy szanse, że spośród nich znajdą się chętni na zakup są o wiele większe. Wiele firm właśnie tak robi i odnoszą sukces. W przypadku lejka wąskiego stawiamy na grupę docelową. Takie osoby są bardzo dokładnie wyselekcjonowane, dlatego szanse na to, że zainteresują się naszą ofertą są znacznie większe. Każdy z lejków ma swoje wady i zalety, dlatego warto je wszystkie poznać i dokładnie przeanalizować. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *