Czym jest BIK

Przez on 17 lutego, 2017

Skrót BIK oznacza Biuro Informacji Kredytowej i jest dostępne dla banków, a także samych dłużników, aby możliwe było sprawdzenie historii zaciągania kredytów przez określoną osobę. Chodzi tu o zabezpieczanie interesów, jeśli osoba ma jakieś zadłużenie, wtedy może się okazać że go nie spłaciła, bo nie ma środków, albo pogorszyła się jej sytuacja finansowa. Czasem to nie jest tylko kwestia samego spadku dochodów, ale także pogorszenia stanu zdrowia, a także utrudnionej przez to możliwości zarabiania i załatwiania spraw wokół siebie. To co na co dzień jest trudną formalnością, stać się może także dużo bardziej skomplikowaną sprawą do załatwienia, dla osoby zrozpaczonej, chorej, albo jedno i drugie. Baza danych ma jednak na celu przestrzeganie osób, które chcą udzielić pożyczki, aby nie straciły one swoich pieniędzy bezpowrotnie. Okazać się może, że ktoś, kto widnieje w różnych bazach danych o dłużnikach, nie spłaca swoich pożyczek, a to dobrze o nim nie świadczy.

Pożyczka, za pożyczką

To nie jest dobre rozwiązanie, ale może się zdarzyć w życiu trudniejszy dla nas czas, kiedy to mamy problemy natury mentalnej, a także fizycznej. Dużo trudniej pracować na siebie osobom po urazach. A leczenie bywa długotrwała, tymczasem mając już na swoim koncie jedną pożyczkę do spłacenie i potrzebując na leki, można popaść w tarapaty. Kiedy coś boli, zamiast opłacić ratę kredytu, idzie się wtedy po leki, aby uśmierzyć swój ból. Inna pożyczka, ma pomóc nadrobić zaległości w spłacaniu poprzedniej, a to już niebezpieczna fala zadłużania się, wtedy też pojawiają się negatywne wpisy w BIK.

Dodatkowa szansa

Zdarzyć się może, że osoba wpadnie w tak zwaną pętlę finansową, mając nadzieję że spłaci swoje długi, biorąc kolejną pożyczkę zacznie nowy biznes, nazywany też biznesem życia, a wtedy już wszystko się jej uda. Tak się jednak nie dzieje, nic się nie udaje, osobom robiącym biznes, oni dokładnie wiedzą, co chcą osiągnąć, a także jaki zysk i w jakim czasie. Istotnie może się ten plan pozwolić zrealizować, jeśli osoba biorąca pożyczki bez BIK na https://chwilowkiok.pl/kredyty-chwilowki/ zmieni swoje podejście do pieniędzy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *