Oświetlenie LED – najlepsze rozwiązania

Przez on 23 listopada, 2016

Jeszcze kilka lat temu do oświetlenia naszych wnętrz, mieszkań, domów czy miejsca pracy, najczęściej używane były standardowe żarówki o dużej mocy, które charakteryzowały się bardzo wysokim zużyciem prądu co niekorzystnie przekładało się na wysokość rachunków za prąd.

Obecnie dążąc do jak największego ograniczenia zużycia energii elektrycznej coraz częściej decydujemy się na użycie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest oświetlenie LED. Ta coraz bardziej popularna forma oświetlenia oparta na wytrzymałych i energooszczędnych diodach zdobywa zaufanie klientów i pozwala skutecznie obniżyć koszty. Najczęściej kupujemy żarówki LED, ale kiedy urządzamy kuchnię lub łazienkę, dobrym jest użycie innego rozwiązania, jakim jest oświetlenie LED w postaci taśmy. Pozwoli ona na równomierne oświetlenie pomieszczenia, doskonale nadając się np. do podklejenia pod meblami w kuchni, czy na połączeniu ściany i sufitu łazienki.

Taśma LED wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia, warto więc zakupić profile LED, aluminiowe lub plastikowe rynienki, ułatwiające prowadzenie taśmy. Profile LED można nabyć w najrozmaitszych wzorach i kolorach, co pozwoli dostosować oświetlenie LED do wystroju naszego domu czy mieszkania. Ponadto, profil do LED to dodatkowe zabezpieczenie taśmy z diodami przed czynnikami takimi jak woda i para wodna, których nie da się uniknąć w kuchni czy łazience. Przezroczysta pokrywa profilu chroni taśmę i zapobiega wielu awariom. Pozwala też na na równomierne rozproszenie światła, co korzystnie wpływa na równomierne oświetlenie pomieszczenia.

Profile LED muszą być stosowane w przypadku naklejenia taśmy na meble drewniane, pozwala to uniknąć jej szybkiego przepalenia się, stosujemy w tym przypadku profile aluminiowe. Oświetlenie LED to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla domu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *